Valtuustoryhmän puheenjohtaja

Sanni Jäppinen
sanni.jappinen@kirkkonummi.fi
045 110 44 43

Varapuheenjohtaja
Krista Petäjäjärvi
krista.petajajarvi@kirkkonummi.fi

Kunnanvaltuutetut 2019-2021

Reetta Hyvärinen
maantieteen maisteri, aineenopettaja, sivistystoimen hankesuunnittelija
Kantvik
reetta.hyvarinen@vihreat.fi


Markus Myllyniemi 
opiskelija
markus.myllyniemi@kirkkonummi.fi


Emmi Wehka-aho 
juristi, yrittäjä
Gesterby
emmi.wehka-aho@vihreat.fi


Saara Huhmarniemi
FT, tutkija
Kirkonkylä
saara.huhmarniemi@vihreat.fi


Sanni Jäppinen
mikrobiologi, bioanalyytikko
Sarvvik

 

Maarit Orko 
perinteisen verhoilun artesaani
maarit.orko2@gmail.com


Anna Kylmänen 
KK (erityispedagogiikka), opiskelija
Veikkola
annakaisakylmanen@gmail.com



Varavaltuutetut


Krista Petäjäjärvi 
läänintaiteilija, länskonstnär
krista.petajajarvi@gmail.com


Anna-Mari Toikka 
ICT-tradenomi, Cyber Security Consultant
Luoma
anna-mari.toikka@kirkkonummi.fi


Miisa Jeremejew 
lastenhoitaja
miisa.jeremejew@vihreat.fi


Roope Penttilä 
koulunkäyntiavustaja
roope.penttila@gmail.com


Juha Tarvainen 
ylivahtimestari, FM
Vols
juha.tarvainen2@netti.fi


Ulla Aitta 
KTM, työelämän tutkija
Lapinkylä
ulla.aitta@gmail.com


Nina Serow 
opettaja, maahanmuuttajakonsultti
ninok.serow@gmail.com


Jens Gellin 
sovittelija, kouluttaja
Veklahti
jens.gellin@onni-inno.com


Jaakko Kallio 
palvelumuotoilija
Kylmälä
jaakko.kallio@vihreat.fi