Kunnanhallitus, kunnanhallituksen jaostot ja valtuuston puheenjohtajisto

Kunnanhallitus

Jäsenet

Reetta Hyvärinen

Reetta Hyvärinen

Maantieteen maisteri, aineenopettaja, sivistystoimen hankesuunnittelija

www.reettahyvarinen.fi
reetta.hyvarinen@kirkkonummi.fi
045 2238 166

Emmi Wehka-aho

Emmi Wehka-aho

Juristi, yrittäjä

emmiw.fi
emmi.wehka-aho@vihreat.fi

Antti Kilappa

Antti Kilappa

yrittäjä

antti.kilappa@gmail.com

Varajäsenet

Noora Piili

Noora Piili

agronomi, maatalous-ja metsätieteiden maisteri, yrittäjä

noorapiili.fi

noora.piili@kirkkonummi.fi

Saara Huhmarniemi

Saara Huhmarniemi

FT, tutkija

saarahuhmarniemi.fi
saara.huhmarniemi@kirkkonummi.fi

Sanni Jäppinen

Sanni Jäppinen

Mikrobiologi, bioanalyytikko

www.sannijappinen.fi

Valtuuston 1. vpj

Minna Hakapää

Minna Hakapää

puheterapeutti, yrittäjä

minna.hakapaa@kirkkonummi.fi
puh 0500 555166

Kuntakehitysjaosto

Puheenjohtaja

Reetta Hyvärinen

Reetta Hyvärinen

Maantieteen maisteri, aineenopettaja, sivistystoimen hankesuunnittelija

www.reettahyvarinen.fi
reetta.hyvarinen@kirkkonummi.fi
045 2238 166

Varajäsen

Elina Utriainen

Elina Utriainen

päiväkodin johtaja

elina.utriainen@kirkkonummi.fi
Puh. 0505316348

Henkilöstöjaosto

Jäsen

Juha Tarvainen

Juha Tarvainen

ylivahtimestari, FM

juha.tarvainen2@netti.fi

Varajäsen

Tuula Peura

Tuula Peura

Kirkkonummen suomalaisen seurakunnan kappalainen

tuula.peura@hotmail.com