Kunnanvaltuutetut

Muut luottamushenkilömme löytyvät täältä.

Kirkkonummen vihreiden valtuustoryhmän puheenjohtaja 2017 on Outi Saloranta-Eriksson ja varapuheenjohtaja Elina Utriainen.

Outi Saloranta-Eriksson
outi.saloranta-eriksson@kirkkonummi.fi
puh. 050 3632937

Kunnanvaltuutetut 2017-2021

Reetta Hyvärinen
maantieteen maisteri, aineenopettaja, sivistystoimen hankesuunnittelija
Kantvik
reetta.hyvarinen@vihreat.fi




Emmi Wehka-aho 
juristi, yrittäjä
Gesterby
emmi.wehka-aho@vihreat.fi




Antti Kilappa 
yrittäjä
antti.kilappa@gmail.com




Minna Hakapää
puheterapeutti, yrittäjä, FM
Jorvas
minna.hakapaa@kirkkonummi.fi




Saara Huhmarniemi
FT, tutkija
Kirkonkylä
saara.huhmarniemi@vihreat.fi




Sanni Jäppinen
mikrobiologi, bioanalyytikko
Sarvvik




Maarit Orko 
perinteisen verhoilun artesaani
maarit.orko@netti.fi




Outi Saloranta-Eriksson 
opetuspäällikkö, undervisningschef, kunnanvaltuutettu, fullmäktigeledamot
Veikkola
outi.saloranta-eriksson@kirkkonummi.fi




Anna Kylmänen 
KK (erityispedagogiikka), opiskelija
Veikkola
annakaisakylmanen@gmail.com




Elina Utriainen 
päiväkodin johtaja
Kuntakeskus
Puh. 0505316348




Noora Piili 
agronomi, maatalous-ja metsätieteiden maisteri, yrittäjä
Pippuri, Upinniemi
noora.piili@kirkkonummi.fi





Varavaltuutetut



Krista Petäjäjärvi 
läänintaiteilija, länskonstnär
Kirkonkylä
krista.petajajarvi@gmail.com




Anna-Mari Toikka 
ICT-tradenomi, sovellusasiantuntija
Luoma
anna-mari.toikka@kirkkonummi.fi




Miisa Jeremejew 
lastenhoitaja
miisa.jeremejew@vihreat.fi




Roope Penttilä 
koulunkäyntiavustaja
roope.penttila@gmail.com




Juha Tarvainen 
ylivahtimestari, FM
Vols
juha.tarvainen2@netti.fi




Tuula Peura 
Kirkkonummen suomalaisen seurakunnan kappalainen
tuula.peura@hotmail.com




Ulla Aitta 
KTM, työelämän tutkija
Lapinkylä
ulla.aitta@gmail.com




Nina Serow 
opettaja, maahanmuuttajakonsultti
ninok.serow@gmail.com




Jens Gellin 
sovittelija, kouluttaja
Veklahti
jens.gellin@onni-inno.com




Maija Lounamaa 
arkkitehti, maisema-arkkitehti
maija.lounamaa@kirkkonummi.fi




Jaakko Kallio 
palvelumuotoilija
Kylmälä
jaakko.kallio@vihreat.fi